سازمان انرژی اتمی ملزم به ساخت رآکتور 40 مگاواتی آب سنگین خواهد شد

به گزارش وبلاگ چارلز، تهران (پانا) - به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با طرح جدید این کمیسیون، سازمان انرژی اتمی ملزم به ساخت رآکتور 40 مگاواتی آب سنگین و کارخانه فراوری اورانیوم فلزی است.

سازمان انرژی اتمی ملزم به ساخت رآکتور 40 مگاواتی آب سنگین خواهد شد

به گزارش تسنیم، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه امروز با لحاظ شرایط کرونایی تشکیل شد و دستور کار هم ادامه رسیدگی به طرح یک فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه گذشته کلیات طرح و 3 ماده از آن تصویب شد و امروز هم توانستیم 2 ماده دیگر از این طرح را به تصویب برسانیم و رسیدگی به سایر بندها در جلسات آینده ادامه خواهد داشت.

وی درباره 2 ماده ای که امروز به تصویب رسید، گفت: بر اساس 2 ماده ای که به تصویب رسید؛ بر اساس ماده 4، سازمان انرژی اتمی ملزم به ساخت کارخانه ای برای فراوری اورانیوم فلزی خواهد شد.

عمویی اضافه نمود: همینطور ماده 5 با اصلاحاتی رو به رو شد که بر اساس آن سازمان انرژی اتمی به نمایندگی از دولت موظف است نسبت به طراحی یک رآکتور 40 مگاواتی آب سنگین در مکانی که مناسب می دانند اقدام نمایند و این موضوع را پیش ببرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سازمان انرژی اتمی ملزم به ساخت رآکتور 40 مگاواتی آب سنگین خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان انرژی اتمی ملزم به ساخت رآکتور 40 مگاواتی آب سنگین خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید