اخبار سیاسی

آتلانتیک:علی رغم دخالت و تحریم های آمریکا چین به ایران یاری می نماید

فارس نوشت: یک اندیشکده آمریکایی به تازگی در تحلیلی به ابعاد روابط راهبردی بین ایران و چین پرداخت و نوشت، چین برخلاف آمریکا دخالتی در امور ایران ندارد و در زیر فشار تحریمها به این کشور یاری میکند.

16 تیر 1399

رقم اولین عرضه صندوق ETF در بورس اعلام شد

چهارشنبه گذشته رئیس جمهور از واگذاری سهام شرکت های مهم بیمه ای و بانکی در قالب صندوق ETF اطلاع داد. به گفته وزیر اقتصاد، اولین صندوق قابل معامله در بورس (ای تی اف) دولتی شامل سه بانک با ارزش 16 هزار و 500 میلیارد تومان در بورس است.

12 تیر 1399

ادامه تقابل انگلیس با بیماری کووید-19

داده های وزارت بهداشت انگلیس کماکان از کشته شدن ده ها نفر در این کشور بابت ابتلا به بیماری کووید-19 حکایت دارد و اینک انگلیس در رتبه چهارم دنیا از حیث بدترین کشورهای آسیب دیده از این بیماری است.

11 تیر 1399

اذعان معاون وزیر بهداشت انگلیس به ناکارآمدی راهبرد دولت در مقابله با کرونا

معاون وزیر بهداشت انگلیس در امور مراقبتهای اجتماعی به نادرست بودن راهبرد دولت این کشور در مقابله با شیوع کرونا اذعان کرد.

8 تیر 1399

پیش بینی خشکسالی 30 ساله در ایران، طرح قطع آب و جریمه پرمصرف ها در دست هیئت وزیران

خبرنگاران: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: پیش نویس مصوبه ای را تقدیم هیئت وزیران کرده ایم که اگر مشترکی بیش از الگو، مصرف کرد و به اخطارها توجه نکرد در قالب این مصوبه آب واحد مسکونی قطع شود و جریمه پرمصرف ها نیز در این مصوبه دیده شده است.

6 تیر 1399

کدام کشور ها متضرر اصلی کاهش نرخ طلای سیاه هستند؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید: مهمترین عامل سقوط قیمت نفت در هفته های اخیر مربوط به شیوع بیماری کرونا و در پی آن تعطیلی واحد های تولیدی است چراکه تراز بین عرضه و تقاضا بهم ریخته و به شدت تقاضا و تولید پایین آمده است.

31 خرداد 1399

3 ایالت کلیدی آمریکا به ترامپ پشت کرد، رجحان بایدن در سطح ملی

به گزارش خبرنگاران، نظرسنجی که به طور مشترک از سوی مرکز سنجش افکار عمومی ایپسوس و خبرگزاری رویترز اجرا شده حاکی از آن است که موقعیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در 3 ایالت کلیدی منطقه موسوم به غرب میانه که آرای الکترال آنها برای پیروزی در انتخابات...

28 خرداد 1399

دولت جانسون زیر فشار انتقادها به دلیل از دست دادن فرصت مقابله با کرونا

روزنامه ساندی تایمز بر اساس تحقیقاتی که انجام داده، دولت انگلیس را به دلیل تعلل در روزهای نخست شیوع کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار داده است.

27 خرداد 1399

اعطای مجوز واگذاری 269 بنای تاریخی به بخش خصوصی

محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق حفظ و احیای آثار تاریخی از اعطای مجوز واگذاری 269 بنای تاریخی به بخش خصوصی توسط هیأت دولت خبر داد و به گفته وی شهرداری ها باید کاربری بناها را به صندوق پیشنهاد کنند.

23 خرداد 1399

موعد جلسه رای اعتماد به کابینه الکاظمی عراق مشخص شد

گزارشگر مجلس عراق تاکید نمود که جلسه رای اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف پس از ارائه برنامه کابینه و توضیح حال وزرای او برگزار خواهد شد.

14 خرداد 1399

کرونا، آثار اقتصادی بلند مدتی خواهد داشت

خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاد گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: قرار نیست کرونا باقی بماند، ولی آثار اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آن تا سال ها ادامه خواهد داشت؛ آثار کوتاه مدت کرونا همین تعطیلی هتل ها مراکز فرهنگی، تفریحی وغیره...

8 خرداد 1399

اشرف غنی فرمانش را پس گرفت؛ انتقال صلاحیت های وزارت دارایی افغانستان لغو شد

پس از انتقاد آمریکا از تجزیه وزارت دارایی افغانستان و انتقال برخی صلاحیت های آن به ارگ ریاست جمهوری، اشرف غنی فرمانش را در این باره لغو کرد.

8 خرداد 1399

تصمیم متفاوت دولت ترکیه برای جوان های زیر 20 سال

در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه در هفته های آغازین بحران به ناقلان زیر 20 سال کرونا که غالبا بدون علامت بیماری هستند توجه زیادی نشان داده نشده است.

6 خرداد 1399

آمادگی بانک مرکزی برای کمک به دولت از طریق عملیات بازار باز

خبرنگاران: رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز برای کمک به دولت در مواجهه با مسائل و کمک به رشد اقتصاد است.

3 خرداد 1399

واکنش ایران به ویروس جدید در چین ، هانتاویروس را رصد می کنیم

معاون بهداشت وزیر بهداشت از رصد اطلاعات ویروس جدیدی که در چین منجر به مرگ یک نفر شد اطلاع داد.

26 اردیبهشت 1399

رئیس جمهور فرا رسیدن سال 1399 را به مراجع عظام تقلید تبریک گفت

رئیس جمهور در تماس تلفنی با مراجع عظام تقلید به مناسبت آغاز سال 1399 هجری شمسی، ضمن تبریک سال جدید، برای آنان سلامتی و سالی سرشار از برکت و موفقیت مسألت کرد.

19 اردیبهشت 1399

تمرین منچستریونایتد به خاطر کرونا لغو شد

باشگاه منچستریونایتد تمرین تیم تحت هدایت اولگنار سولسشایر را به خاطر ویروس کرونا لغو کرد.

16 اردیبهشت 1399

تعطیلی بناهای تاریخی هند با شیوع کروناویروس

خبرنگاران/خراسان رضوی دو ماه بعد از تایید اولین ابتلا به کروناویروس در هند، دولت مرکزی این کشور اقدامات جدی تری برای مقابله با گسترش بیماری کووید-19 اتخاذ کرد.

16 اردیبهشت 1399

کرونا به لهستان رسید

لهستان از نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

1 اردیبهشت 1399

موزه کتاب افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، صبح امروز شنبه 24 بهمن طی مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و سیدرضا صالحی امیری مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موزه میراث مکتوب...

29 فروردین 1399
تعداد: (70)