افزایش حضور نظامی در کابل؛ واکنش دولت افغانستان به هشدار تیم های انتخاباتی

به گزارش وبلاگ چارلز، گفته می شود که دولت افغانستان پس از اتمام حجت برخی تیم های انتخاباتی در اعتراض به فرایند بازشماری آرای ریاست جمهوری و انتقاد از عملکرد کمیسیون انتخابات این کشور، حضور نیروهای امنیتی را در کابل افزایش داده است.

افزایش حضور نظامی در کابل؛ واکنش دولت افغانستان به هشدار تیم های انتخاباتی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ چارلز، برخی منابع گفته اند که طی روزهای اخیر حضور نیروهای امنیتی در برخی از مناطق کابل افزایش یافته است.

این منابع دلیل افزایش نیروهای امنیتی در کابل را پیشگیری از بروز بحران احتمالی توسط تیم های انتخاباتی عنوان کرده اند.

هفته جاری برخی تیم های انتخاباتی از جمله ثبات و همگرایی با اعلام نارضایتی از اقدامات کمیسیون مستقل انتخابات گفته اند که اگر تا شنبه آینده آرای تقلبی باطل نشود تظاهرات و اعتراضات مدنی را راه اندازی خواهند کرد.

کمیسیون انتخابات افغانستان نیز طی روزهای اخیر اظهارداشت که پس از تکمیل فرایند بررسی و بازشماری آرا در هفت ولایت، نتیجه ابتدایی اعلام خواهد شد.

این کمیسیون از دولت افغانستان خواسته تا در فرایند انتخابات ریاست جمهوری مداخله کند، اما با واکنش تیم های انتخاباتی و فعالان رسانه ای و سیاسی روبرو شده است.

از سوی دیگر، اسدالله خالد وزیر دفاع افغانستان نیز در گفت وگو با وبلاگ چارلز تأکید کرد که انتخابات به بحران نمی رود و نیروهای نظامی نیز در روبروه با این فرایند بی طرف هستند.

در همین حال رسانه های افغانستانی براین باورند که انتخابات ریاست جمهوری این کشور به جای اینکه سرنوشت مردم را روشن کند، تهدیدهای تازه ای را ایجاد کرده است.

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز با بیان عدم اعتماد به کمیسیون انتخابات این کشور گفت که نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری را نیز به دلیل تقلب نخواهد پذیرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افزایش حضور نظامی در کابل؛ واکنش دولت افغانستان به هشدار تیم های انتخاباتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حضور نظامی در کابل؛ واکنش دولت افغانستان به هشدار تیم های انتخاباتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید