3 درصد مبتلایان کرونا به سکته مغزی دچار می شوند

به گزارش وبلاگ چارلز، یک متخصص مغز و اعصاب می گوید از هر سه فرد مبتلا به ویروس کرونا، یک بیمار علائم مغزی پیدا می کند و سه درصد هم دچار سکته مغزی می شوند.

3 درصد مبتلایان کرونا به سکته مغزی دچار می شوند

به گزارش وبلاگ چارلز به نقل از ایرنا دکتر بابک زمانی روز پنجشنبه 15 خرداد درباره علائم مغزی در مبتلایان به ویروس کرونا اضافه نمود: مهمترین تاثیر ویروس کرونا روی مغز این است که باعث زیاد شدن انعقاد خون شده و سکته مغزی اتفاق می افتد. همچنین کرونا می تواند فرد را دچار علائم مغزی کند.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهایی که توسط چین منتشر شده، سه درصد از مبتلایان به کرونا دچار سکته مغزی می شوند.

این متخصص مغز و اعصاب درباره تاثیر ویروس کرونا بر سلول های مغزی گفت: تاثیر دیگر کووید 19 التهاب شدید است. کرونا سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند و باعث می شود که سیستم ایمنی علیه ریه در برابر مغز وارد فعالیت شود. یک مکانیسم دیگر هم این است که احتمالا ویروس به طور مستقیم می تواند به سلول های مغزی حمله کند.

وی اظهار کرد: سیستم های عصبی معمولا بعد از بهبودی فرد مبتلا به کووید 19 درمان می شوند، اما اگر بیمار دچار بیماریهای دیگر هم باشد ممکن است بیماری بماند و بعدها بیمار بهبودی نسبی پیدا کند.

زمانی گفت: افرادی که دچار سکته مغزی می شوند، فرقی ندارد که به خاطر کووید 19 باشد یا نه؛ زمانی که سکته رخ داد، سه ساعت اول احتمال درمان وجود دارد تا 24 ساعت هم امکان خارج کردن لخته هست و تا 6 ماه نیز با فیزیوتراپی و کاردرمانی بهبود پیدا می کنند.

به گفته دکتر زمانی کووید19 با ایجاد لخته خون در بیماران جوان و میان سال موجب افزایش احتمال سکته مغزی در این افراد می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "3 درصد مبتلایان کرونا به سکته مغزی دچار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 درصد مبتلایان کرونا به سکته مغزی دچار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید