یارانه نقدی 91 هزار تومان می گردد

به گزارش وبلاگ چارلز، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس در نشست خبری در تشریح مصوبات این کمیسیون با اشاره به افزایش دو برابری یارانه مردم، گفت: به هر شخصی که در حال حاضر یارانه 45 هزار پانصد تومانی دریافت براساس مصوبه تلفیق در سال آینده 91 هزار تومان یارانه پرداخت می گردد بنابراین یارانه تمام افراد یارانه بگیر در سال 1400 دو برابر خواهد شد.

یارانه نقدی 91 هزار تومان می گردد

او اضافه کرد: تقریبا تمام یارانه های پرداختی در سال آینده تجمیع می گردد، همچنین مبلغ 20 هزار میلیارد تومان علاوه بر مبلغ ذکر شده برای افزایش یارانه 35 میلیون نفر اقشار طبقه متوسط و متوسط رو به پایین قرار داده شده و 10 هزار میلیارد تومان هم برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مصوب شد.

زارع با بیان اینکه دولت مبلغ 73 هزار و 800 میلیارد تومان را در لایحه بودجه برای پرداخت یارانه در سال آینده در نظر گرفته بود، توضیح داد: کمیسیون تلفیق با افزایش این عدد، 147 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی در سال 1400 مصوب کرد که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس اظهار کرد: سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شدند تا برای پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی نسبت به ثبت نام کلیه افراد پشت صف، افراد جدیدالورود و همچنین افرادی که قبلا منصرف شده و اکنون مستحق دریافت یارانه هستند، اقدام نمایند.

او تاکید نمود: تاخیر در ثبت نام و عدم پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی از سوی این دو دستگاه تخلف محسوب شده و مسئولیت آن برعهده تمام مدیران ذی ربط بوده و این تخلف قابل رسیدگی در مراجع ذیصلاح است، تقریبا تمام یارانه های پرداختی به افراد در سال آینده تجمیع شده و پرداخت می گردد.

زارع ادامه داد: در مجموع 32 هزار میلیارد تومان یارانه فراوری در حوزه مسکن، کشاورزی، گردشگری و ... مصوب شد، 18 هزار میلیارد تومان برای برطرف محرومیت در مناطق کمتر برخوردار و همچنین 33 هزار میلیارد تومان یارانه دارویی قرار داده شد که یارانه دارویی در اختیار بانک مرکزی قرار داده خواهد شد تا نحوه تامین 2.5 میلیارد دلار آن را به صورت ارزی-ریالی مشخص نمایند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس بیان نمود: تقریبا 43 ردیف در بخش هدفمندی یارانه ها در حوزه مصارف ذکر شده که 10 ردیف آن در لایحه دولت وجود داشته و 79 هزار میلیارد تومان منابع برای آن دیده شده بود که این مبلغ از سرجمع 429 هزار میلیارد تومان کسر می گردد و بقیه منابع باقی مانده در ردیف های در نظر گرفته شده، هزینه می گردد.منابع باقی مانده در حوزه های کاهش و برطرف فقر مطلق در اختیار سازمان بهزیستی و کمیته امداد، حوزه سلامت، خرید نان و خرید تضمینی گندم، کمیته امداد، حوزه های فرهنگی، کتب درسی، حوزه بهزیستی، مسکن رزمندگان معسر، صندوق بیمه اجتماعی، حوادث غیرمترقبه، خرید واکسیناسیون دام، کاهش آسیب های اجتماعی، حمایت از زنان سرپرست خانواده، حمایت از خانواده زندانیان و ... هزینه خواهد شد.

زارع تاکید نمود: تقریبا 33 مورد در این رابطه وجود داشته که بعضی از آن ها در لایحه دولت بوده و موارد دیگر هم توسط کمیسیون تلفیق به آن اضافه شده است. همچنین پرداخت حقوق سربازان که براساس قانون 75 درصد پایه پیش بینی شده، براساس مصوبه کمیسیون تلفیق برای سال آینده چند برابر شد.

زارع توضیح داد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه میزان پرداخت یارانه نقدی 45 هزار تومانی برای سال آینده دو برابر شد، اما برای یارانه مددجویان کمیته امداد و خانواده های متوسط روبه پایین رقم بیشتری در نظر گرفته شد. هنوز درباره جزئیات دقیق تصمیم گیری نهایی انجام نشده و در جلسه بعدی تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: فرارو

به "یارانه نقدی 91 هزار تومان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نقدی 91 هزار تومان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید