کشف ژنی که از چاقی جلوگیری می نماید

به گزارش وبلاگ چارلز به نقل از دیلی میل، طبق تحقیقی جدید فقط یک درصد مردم می توانند همه غذاهای دلخواهشان را بخورند و چاق نشوند.

کشف ژنی که از چاقی جلوگیری می نماید

محققان با مطالعه هزاران پروفایل ژنتیکی افراد متوجه شدند حدود یک درصد از جمعیت ژنی به نام ALK را ندارند. این افراد به طور طبیعی لاغرتر از بقیه هستند و این امر نشان دهنده وجود رابطه میان ژن و وزن آنها است.

در مرحله بعد محققان این فرضیه را روی موش ها آزمایش کردند و متوجه شدند خاموش کردن ژن ALK سبب می گردد آنها حتی با وجود رژیم غذایی مملو از شکر و چربی، لاغر بمانند.

جوزف پنینگر مولف ارشد این پژوهش در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا می گوید: خاموش کردن این ژن در آینده مبنایی برای درمان چاقی مفرط در انسان ها را به وجود می آورد.

در این تحقیق، محققان پروفایل ژنتیکی 47 هزار و 102 نفر 20 تا 44 ساله را آنالیز کردند که از سال 2000 میلادی در کشور استونی زندگی می نموده اند.

در مرحله بعد این پژوهش، یافته ها با سوابق یک مخزن زیستی درباره سلامت، میزان فعالیت و دی ان ای افراد در کشورهای مختلف مقایسه می گردد. البته تحقیقات بیشتری باید در این زمینه انجام گردد. این پژوهش در نشریه Cell منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشف ژنی که از چاقی جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ژنی که از چاقی جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید