چه تست هایی برای افراد مشکوک به کرونا مؤثر است؟

به گزارش وبلاگ چارلز، پیمان طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص تست های تشخیصی بیماری کرونا اظهار کرد: در حال حاضر علائم بیماری سرماخوردگی مشابه علائم حاد تنفسی است و افراد می توانند با استراحت در منزل این بیماری را شکست دهند، اما اگر علائم بیماری شان مانند بدن درد و تب بهتر نشد باید به پزشک مراجعه کنند. این بیماران نیازمند انجام هیچ گونه تست تشخیصی نیستند.

چه تست هایی برای افراد مشکوک به کرونا مؤثر است؟

او ادامه داد: اگر علائم بیماران شدیدتر شد و بیمار دارای شغل حساسی است که باید در محل کار خود حاضر شود و نمی تواند در قرنطینه باشد می تواند از تست های استاندارد PCR استفاده کند.

طبرسی گفت: در حال حاضر تست های تشخیصی سرولوژی جواب منفی و کاذب بالایی دارد و کمکی به تشخیص بیماری کرونا نمی کند.

او افزود: هنگامی که یک فرد از ریه خود تست سی تی اسکن می گیرد به میزان 180 عکس معمولی اشعه را دریافت می کند به طوری که این اشعه ها برای فرد ضرر دارد. انجام سی تی اسکن از ریه افراد باید با تجویز پزشک باشد و زمانی کاربرد دارد که علائم گمراه کننده بیماری در فرد ظاهر شود.

طبرسی گفت: افرادی که مبتلا به بیماری کرونا شده اند با رعایت نکردن مسائل بهداشتی و پروتکل ها دوباره به این بیماری مبتلا می شوند به همین دلیل انجام تست های آنتی بادی موثر نیست و بیشتر جنبه تحقیقاتی دارد. در 30 درصد از موارد هیچ وقت جواب تست های آنتی بادی مثبت نخواهد شد.

منبع: همگردی

به "چه تست هایی برای افراد مشکوک به کرونا مؤثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه تست هایی برای افراد مشکوک به کرونا مؤثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید