چند خط حماسه مکتوب ، حُجّت چریک را می شناسید؟

به گزارش وبلاگ چارلز، حجت چریک زندگی نامه سردار شهید حجت الله نیکچه فراهانی؛ فرمانده گردان انصار الرسول لشکر 27 محمد رسول الله (ص) به قلم فاطمه وفایی زاده است.

چند خط حماسه مکتوب ، حُجّت چریک را می شناسید؟

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ چارلز، شهید حجت الله نیکچه فراهانی، یکی از فرماندهان کم سن و سال گردان انصار از لشکر 27 محمد رسول الله (ص) است؛ فرماند های که به جرئت می توان گفت زندگی درخشانش مغفول مانده است.

او در تمام روز های سخت، یاد گرفت کسی جز خدا برایش ارزش نداشته باشد، این ایده، این اخلاص، به او جسارت می داد. شهید حجت، با اخلاصی که داشت، ابعاد دیگر زندگی اش را هم با همین شیوه گذراند؛ صلۀ ارحام، خوش خلقی، و ابعاد خانوادگی زندگی اش هم نمونه هایی دارند که سعی کردیم از مجموع مصاحبه با 21 نفر از دوستان و خانواده، همه را یک جا جمع کنیم.

کتاب حاضر با سه فصل به همراه وصیت نامه و اسناد و تصاویر در 176 صفحه توسط نشر 27 بعثت در سال 1395 منتشر شده است. در روز هایی که به دلیل شیوه ویروزس کرونا بیشتر فعالیت های بیرون از منزل محدود شده است. پیشنهاد مطالعه این اثر می تواند در مدیریت اوقات فراغت اثر بخش باشد.

در بخشی از این کتاب آمده است: روز سوّم عملیات والفجر یک، 22 فروردین بود؛ میدان گاه 112 آنقدر گلوله و توپ خورده بود که تمام زمین منطقه گود و سیاه شده بود. همه بی سیم چی ها را زدند. تمام این سه روز حجّت، توانسته بود نیرو ها را زیر آتش سنگین خمپاره و توپخانه نگه دارد. گردان انصار روی تپه 108 و 112 مستقر شده بود و منتظر نیروی کمکی بود، اما خبری نبود. زیر آن آتش سنگین بعید بود فرماندهی بتواند نیروی کمکی بفرستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چند خط حماسه مکتوب ، حُجّت چریک را می شناسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند خط حماسه مکتوب ، حُجّت چریک را می شناسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید