پنج خبرنگار در ترکیه به زندان محکوم شدند

به گزارش وبلاگ چارلز، دادگاهی در استانبول پنج خبرنگار را به جرم افشای نام دو مامور مخفی مقتول ترکیه در لیبی، به حبس محکوم کرد.

پنج خبرنگار در ترکیه به زندان محکوم شدند

به نقل از یورونیوز، این وبلاگ چارلز متهم بودند که اندکی پس از تایید کشته شدن چندین شهروند ترکیه در لیبی در ماه فوریه، نام دو مامور مخفی را در یک مقاله و همچنین شبکه های اجتماعی افشا نموده اند.

ترکیه از ماه ها پیش شماری از نیروهای نظامی-اطلاعاتی خود و همچنین اعضای ارتش ملی (آزاد سابق) سوریه را برای حمایت از دولت فائز سراج در برابر حملات شبه نظامیان خلیفه حفتر به لیبی گسیل کرد.

به گزارش رویترز به نقل از جلال اولگن، وکیل این وبلاگ چارلز، 2 تن از آن ها به 3 سال و نه ماه و 3 تن دیگر به 4 سال و 8 ماه حبس محکوم شده اند. دادگاه در حکم خود جرم این وبلاگ چارلز را نقض قانون سازمان امنیت ملی توصیف نموده است.

محکومان با رد این اتهام گفته اند که تنها وظیفه حرفه ای خود را انجام داده اند. اولگان حکم دادگاه را غیرقانونی و صرفا سیاسی توصیف کرد و گفت: از این رای به دادگاه تجدید نظر شکایت می کنیم.

در همین پرونده، دو متهم دیگر تبرئه شدند و رسیدگی به اتهامات متهم هشتم به زمان دیگری موکول شده است.

منتقدان حکومت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می گویند از زمان کودتای نافرجام ژوئیه سال 2016، دولت با بازداشت و محکومیت شمار گسترده ای از قضات و و کلا به اتهام مشارکت در طرح سرنگونی، استقلال قوه قضائیه این کشور را عملا از بین برده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پنج خبرنگار در ترکیه به زندان محکوم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج خبرنگار در ترکیه به زندان محکوم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید