وجود انبارهای مواد شیمیایی در تهران خطرناک است

به گزارش وبلاگ چارلز، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به خطر وجود دو انبار مواد شیمیایی شهران و بعثت ابراز نگرانی کرد.

وجود انبارهای مواد شیمیایی در تهران خطرناک است

به گزارش ، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به خطر وجود انبار های مواد شیمیایی در داخل شهر تهران گفت: انبار های مواد شیمیایی که در داخل شهر تهران هستند در ابتدای ساخت، خارج از شهر محسوب می شدند، اما با گسترش شهر تهران آن ها هم داخل شهر قرار گرفتند و حال وجود آن ها خطرناک است.

او افزود: وجود انبار های مواد شیمیایی داخل شهر تهران مسأله مهمی است که چندبار در شهرداری آن را پیگیری و در این خصوص تذکراتی ابلاغ کردیم، اما متأسفانه تا به امروز توجهی نشده است.

کرمی در خصوص نهاد های مسئول در برابر انتقال انبار های شیمیایی توضیح داد: تخلیه و انتقال این انبار ها برعهده شهرداری نیست، بلکه مربوط به نهاد های مرتبط با آن انبار ها می گردد، برای مثال انبار شیمیایی شمیران متعلق به شرکت نفت و نیروگاه بعثت برای وزارت نیرو است و این نهاد ها باید اقدام به انتقال آن ها نمایند.

او افزود: وظیفه ما این است که خطرات وجود آن ها را شناسایی و به این نهاد ها تذکر دهیم که تا به امروز چندبار این کار را کردیم، اما به دلیل مشکلاتی که وجود دارد، انجام نشده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص موانع انتقال این انبار ها اعلام نمود: تخلیه و انتقال این انبار ها هزینه بسیار بالایی دارد، به همین دلیل تا به امروز این اتفاق نیفتاده است و همچنان داخل شهر وجود دارند و تانکر ها از محل آن ها، حمل بار می نمایند.

کرمی با اشاره به خطراتی که این انبار ها برای مجتمع های مسکونی دارند، گفت: قطعا این انبار ها حادثه ای مانند بیروت را رقم نمی زنند و اگر انفجاری هم صورت گیرد بسیار سبک تر است، اما خطر وقتی ایجاد می گردد که تانکر های حمل سوخت در جاده یا بزرگراه ها واژگون شوند و آتش سوزی رخ دهد، بنابراین باید مسأله انتقال این انبار ها را بیشتر از قبل، پیگیری و به نتیجه برسانیم.

او توضیح داد: پیشنهاد می دهم تا زمان انتقال این انبار ها به خارج از شهر، دور آن ها را دیوارکشی نمایند تا مجتمع های مسکونی تا حدودی از خطر مصون بمانند.

لازم به ذکر است؛ فاجعه بیروت نشان داد مطالبه خروج انبار های مواد شیمیایی از شهر ها همچون خروج انبار نفت از شهران و انبار بعثت، امروز نه یک مطالبه محلی بلکه مطالبه ای ملی است.

  • آمادگی شهرداران کلانشهرهای ایران برای یاری به بیروت
  • انبار نفت شهران، بمب هیدروژنی تهران

منبع: برنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "وجود انبارهای مواد شیمیایی در تهران خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود انبارهای مواد شیمیایی در تهران خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید