واکنش بولتون به توافقنامه صلح آمریکا با طالبان

به گزارش وبلاگ چارلز، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به امضای آنچه این کشور توافقنامه صلح با طالبان عنوان نموده است، واکنش نشان داد.

واکنش بولتون به توافقنامه صلح آمریکا با طالبان

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ چارلز، جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق آمریکا امروز شنبه در واکنش به امضای آنچه این کشور توافقنامه صلح با طالبان عنوان نموده است، در پیامی توئیتری نوشت: امضای این توافقنامه، ریسکی غیرقابل قبول برای غیرنظامیان آمریکاست.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در این باره ادامه داد: این توافقنامه یک معامله اوباماگونه است. مآغازیت بخشی به طالبان، به تروریست های داعش و القاعده و به طور کلی به دشمنان آمریکا، پیامی غلط ارسال می نماید.

این درحالیست که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا ساعاتی پیش در سخنانی در کابل با طرح ادعائی مضحک مدعی شده بود: به اینجا آمده ایم تا به صلح یاری کنیم و کاری کنیم که افغانستان یک کشور پویا و ایمن باشد!

وزیر دفاع آمریکا بی اشاره به نقض مکرر تعهدات واشنگتن در عرصه بین الملل در این باره مدعی شد: نشان می دهیم که پس از امضا توافق با طالبان به همه چیز پایبند خواهیم بود تا یک آتش بس دایمی برقرار گردد. با این وجود اگر طالبان به تعهداتش عمل کند، همه چیز درست می گردد و در غیر اینصورت ما توافق را لغو خواهیم کرد. این فقط آغاز کار است و راستا ما آسان نیست؛ چرا که صلح در افغانستان احتیاج به همکاری همه طرف ها دارد.

شایان ذکر است دولت کنونی آمریکا تا کنون توافقنامه های متعددی را با کشور های مختلف دنیا به بهانه واهی عدم عمل به تعهدات از سوی طرف مقابل نقض نموده است. بر این اساس به نظر می رسد آمریکا با مشروط دانستن توافق با طالبان، راه را برای نقض عهد خود به سَبک معمول این کشور بازگذشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش بولتون به توافقنامه صلح آمریکا با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بولتون به توافقنامه صلح آمریکا با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید