واکسن موجود در ایران نسبت به کرونای انگلیسی مقاوم است

به گزارش وبلاگ چارلز، معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: واکسن هایی که در حال حاضر در ایران و دنیا موجود است نسبت به تغییری که در کشور انگلیس اتفاق افتاده مؤثرند ولی اگر ویروس دچار تغییرات دیگری گردد ممکن است تأثیر واکسن ها هم تغییر کند یا احتیاج به تغییر در روش ساخت باشد.

واکسن موجود در ایران نسبت به کرونای انگلیسی مقاوم است

به گزارش وبلاگ چارلز به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی در جمع وبلاگ چارلز گفت: شرکت های خصوصی و دولتی ایرانی در حال اجرا اقدامات لازم برای فراوری واکسن هستند و گروه های متعددی در این زمینه فعالند که به پیشرفت های مطلوبی دست پیدا کردند به محض نزدیک شدن به فاز انسانی اسامی آن ها اعلام می گردد، امیدوارم بیش از چند واکسن و بیش از چند روش واکسیناسیون در کشور داشته باشیم.

وی اضافه کرد: بیش از چندین مورد شرکت در کشور در این حوزه فعال هستند، تا به امروز کیفیت کارشان مناسب بوده است اما تأیید نهایی آن ها پس از فاز بالینی انجام می گردد، واکسن هایی که در حال حاضر در ایران و دنیا موجود است نسبت به تغییری که در کشور انگلیس اتفاق افتاده مؤثرند ولی اگر ویروس دچار تغییرات دیگری گردد ممکن است تأثیر واکسن ها هم تغییر کند یا احتیاج به تغییر در روش ساخت باشد.

معاون وزیر بهداشت گفت: تا کنون 6 مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر نموده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشورهای دیگر به کشور ما انتقال داده گردد وجود دارد.

وی تأکید کرد: هم اکنون تنها روش مقابله با انواع ویروس کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی است، علائم بهبود در این مبتلایان حاصل شده است و امیدواریم که درمان نهایی گردد. همچنین واردات واکسن به ایران با تأیید سازمان غذا و دارو از کشورهای مختلف انجام می گردد.

حریرچی اعلام کرد: تا خاتمه دولت دوازدهم حدود 10 هزار تخت به ظرفیت بیمارستان های کشور اضافه خواهد شد که این امر افزایش بی سابقه ای نسبت به سالیان گذشته را نشان می دهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "واکسن موجود در ایران نسبت به کرونای انگلیسی مقاوم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن موجود در ایران نسبت به کرونای انگلیسی مقاوم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید