نحوه حمایت از بیمه شدگان دورکار کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی اعلام شد

به گزارش وبلاگ چارلز، دستور اداری نحوه حمایت و احراز اشتغال بیمه شدگان دورکار کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی صادر شد.

نحوه حمایت از بیمه شدگان دورکار کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ چارلز، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور دستور اداری، نحوه حمایت و احراز اشتغال بیمه شدگان دورکار کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی را اظهار داشت.

این دستور اداری، به منظور ضرورت کاهش تردد و رعایت الزامات فاصله گذاری اجتماعی در دوران شیوع کرونا، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه و موثر برای کاهش خطرات ناشی از این بیماری و تغییرات ناشی از آن در حوزه کسب و کار و همچنین در اجرای سیاست های کلی دولت محترم، ستاد ملی مبارزه با کرونا، حمایت از کارفرمایان محترم در سال جهش فراوری و حفظ و صیانت از اشتغال پایدار و حقوق بیمه شدگان شاغل در کارگاه های مذکور، صادر شده است.

بر این اساس، در مورد کارگاه هایی که در امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به واسطه دورکاری بسته و یا با کسری از افراد شاغل در کارگاه مشغول فعالیت هستند، تداوم ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارکنان آنان بلامانع خواهد بود و بازرسان کارگاهی مکلفند در صورت اعلام و تأیید مراتب دورکاری کارکنان شاغل از سوی کارفرما، نسبت به درج اسامی آنان در گزارش بازرسی اقدام نمایند.

در ضمن کارگاه های دارای معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی تا میزان 5 نفر کارگر از شمول به دستورالعمل مزبور خارج هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نحوه حمایت از بیمه شدگان دورکار کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه حمایت از بیمه شدگان دورکار کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید