نایب رئیس مجلس: شواهدی تاییدنشده از کرونای ایرانی در قزوین وجود دارد

به گزارش وبلاگ چارلز، تهران (پانا) - نایب رئیس اول مجلس با اشاره به نشست امروز ستاد مقابله با کرونا، گفت شواهدی از کرونای جهش یافته ایرانی وجود دارد، البته هنوز کاملا تائید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی هست.

نایب رئیس مجلس: شواهدی تاییدنشده از کرونای ایرانی در قزوین وجود دارد

به گزارش خانه ملت، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در شرح جلسه امروز شنبه 9 اسفند ماه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار گردید با ابراز تأسف از شرایط قرمز در استان خوزستان گفت: حجم ابتلائات در استان خوزستان بالا است و نزدیک به نیمی از فوتی ها برای این استان است. درحالی که اگر خوزستان کنترل می شد تعداد فوتی ها به 40 نفر کاهش پیدا می کرد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از وجود کرونای جهش یافته در داخل کشور با عنوان کرونای ایرانی اطلاع داد و گفت: علاوه بر موتاسیون های (جهش ژنتیکی) آفریقایی و انگلیسی و کالیفرنیایی، باید کرونای جهش یافته ایرانی را هم افزود؛ البته هنوز کاملا تائید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی هست.

وی از تصمیم گیری در خصوص نحوه سفرها در ایام تعطیلات نوروزی نیز گفت: در این جلسه، درخصوص موضوع مسافرت ها و محدودیت ها مباحثی مطرح شد که مسافرت چگونه باشد و کدام شهرها آزاد و کدام شهرها آزاد نباشند و کجاها تراکم وجود دارد یا ندارد و قرار شد قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بر روی این کار کند.

قاضی زاده هاشمی بحث واکسیناسیون را از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بیان نمود و گفت: پرستاران باید در اولویت واکسیناسیون باشند. به خصوص برخی از این پرستاران که باردار هستند بیشتر درخطرند و آن هایی که با بیماران کرونایی به طور مستقیم در ارتباط اند باید در اولویت باشند.

وی تأکید کرد: واکسن ها قسمت به قسمت وارد می گردد و به همین ترتیب طبق دستورالعملی که ذکرشده واکسیناسیون انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نایب رئیس مجلس: شواهدی تاییدنشده از کرونای ایرانی در قزوین وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایب رئیس مجلس: شواهدی تاییدنشده از کرونای ایرانی در قزوین وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید