عملیات کاشت 15هزار پیاز لاله در منطقه 20 آغاز شد

به گزارش وبلاگ چارلز، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 20 از عملیات کاشت 15 هزار پیاز لاله در میادین اصلی و مبادی ورودی و خروجی این منطقه خبر داد.

عملیات کاشت 15هزار پیاز لاله در منطقه 20 آغاز شد

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ رضا معلم با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه فصل زمستان مناسب ترین زمان برای کاشت پیاز لاله است، 15 هزار پیاز لاله در میادین و مبادی ورودی و خروجی این منطقه کاشته می شود.

معلم با بیان اهمیت بهره گیری از انواع گل های فصلی در زیبایی بصری شهر و افزایش آرامش روانی شهروندان، اضافه نمود: پیازهای کاشته شده اوایل بهار سال آینده به مرحله گلدهی می رسند که موجب زیبایی هر چه بیشتر معابر این منطقه خواهند شد.

او گفت: عملیات کاشت پیاز لاله در میادین حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، شهید غیبی، هادی ساعی، شهدای شاملو و شهید بروجردی اجرا شده و در تمامی بوستان ها نیز عملیات به زارعی فضای سبز و کاشت لاله در حال اجرا است.

معلم با اشاره به اینکه کاشت پیازهای لاله در رنگ بندی های متفاوت و زیبا در دستور کار شهرداری منطقه 20 قرار گرفته تا شهروندان همزمان با فرا رسیدن بهار شاهد شکفتن هزاران گل لاله رنگارنگ باشند، ابراز کرد: این پیازها در اوایل بهار به گل می نشینند که با نشاهای گل های بنفشه مزین می شوند و در آستانه عید نوروز چشم انداز زیبایی را در سطح منطقه ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: تیم های کارشناسی مرکز تحقیقات، مشاوره و آموزش گل و گیاه منطقه 20 به منظور مدیریت هزینه، پیاز لاله را در اواخر بهار سال آینده جمع آوری خواهند کرد و پس از نگهداری و انجام اقدامات لازم و دریافت پیازچه های جدید برای کاشت در پاییز سال بعد مورد استفاده قرار خواهند داد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 20 در خاتمه مطرح نمود: با توجه به زمان کاشت پیازهای لاله دوره های متنوع آموزشی و همچنین نحوه کاشت و مراقبت از گل های پیازی (گل لاله) از طریق فضای مجازی مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز شهرداری منطقه 20 برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "عملیات کاشت 15هزار پیاز لاله در منطقه 20 آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات کاشت 15هزار پیاز لاله در منطقه 20 آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید