عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از جبل الطارق

به گزارش وبلاگ چارلز، بر اساس اطلاعات مؤسسات رهگیری خطوط کشتیرانی نفتکش فاکسون حامل فرآورده های نفتی ایران برای رسیدن به آمریکای لاتین از جبل الطارق عبور کرد.

عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از جبل الطارق

به گزارش وبلاگ چارلز از فارس، بررسی اطلاعات مؤسسات رهگیری خطوط کشتیرانی حاکی از آن است که نفتکش فاکسون حامل فرآورده های نفتی صادراتی ایرانی ساعاتی پیش از تنگه جبل الطارق به مقصد آمریکای لاتین عبور کرد.

پس از فورچون، پتونیا و فارست، این چهارمین نفتکش حامل بنزین یا گازوئیل ایران است که بنا به ادعای رسانه های غربی به سمت آمریکای لاتین و به احتمال زیاد ونزوئلا در حرکت است.

مقامات رسمی ایران هنوز خبر حمل این محموله های سوخت به سوی ونزوئلا را تایید یا تکذیب نکرده اند. با این حال رسانه ها و مقامات غربی مدعی هستند پنج نفتکش ایرانی حامل فرآورده های نفتی به سوی ونزوئلا در حرکت است. آنها همزمان ادعا می کنند محموله های بزرگ طلا توسط بعضی خطوط هوایی ایرانی از ونزوئلا به ایران حمل شده است. بعضی تحلیلگران می گویند این محموله های طلا در واقع بهای سوختی است که قرار است به ونزوئلا تحویل داده شود.

پنجمین نفتکش یعنی نفتکش کلاول، هم طی روزهای گذشته از کانال سوئز عبور کرده و در حال رفتن به سمت عبور از جبل الطارق و رسیدن به آمریکای لاتین است.

نکته حائز اهمیت این است که هیچ یک از این نفتکش ها برخلاف رویه های متداول صادرات نفت و فرآورده های نفتی در شرایط تحریم، سامانه های مکان یابی خود را خاموش نکرده اند.

منبع: جام جم آنلاین

به "عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از جبل الطارق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از جبل الطارق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید