دشت لار ، گردش در اطراف تهران

به گزارش وبلاگ چارلز، دشت لار یکی از جاهای دیدنی مازندران است که فاصله چندانی تا تهران ندارد.

دشت لار ، گردش در اطراف تهران

طبیعت گردی آن قدرها هم ساده و راحت نیست. دیدنی های مقصد سفر است که باعث می شود دوری راه و پیاده روی طولانی را به جان بخرید. دشت لار و شقایق های زیبایش در مازندران قرار گرفته. این دشت از سال 1354 پارک ملی اعلام شده. از 1361 هم منطقه حفاظت شده به شمار می رود. دشت لار را در حاشیه دماوند پیدا می کنید. جایی که از تهران چندان هم دور نیست. ما در وبلاگ چارلز از دیدنی های دشت لار برایتان نوشته ایم. درباره گونه های جانوری و گیاهی تعریف کرده ایم. نشانی و دسترسی به پارک ملی را هم توضیح داده ایم.

لار؛ دشت پرگل و تماشایی ایران

دشت لار به دشت شقایق هم معروف است. پس تعجبی ندارد اگر فکر کنیم جذاب ترین منظره آن شقایق های بی شمار ی ست که در خرداد ماه همه جای دشت می رویند.

شقایق تنها گل این دشت نیست. گل های زرد و بنفش زمین را رنگ می کنند. از میان شان رود جاری می شود. بالای سرتان آسمان آبی ست. سکوتی دلپذیر همه جا را پر می کند. هر قدر می خواهید تماشا کنید، عکس بگیرید و نفس عمیق بکشید

آبشار سفید آب؛ زلال و قشنگ

آبشار سفیدآب یکی دیگر از جاهای دیدنی دشت لار است. این آبشار نزدیک دریاچه سد لار قرار گرفته. صدای دل انگیز شرشر آب زیر آسمان آبی، یکی از صحنه هایی ست که در خاطرتان می ماند. این جا به آبشار قو هم معروف است.

سد لار؛ باشکوه و تماشایی

در حدود 75 کیلومتری پایتخت، سد لار با رودخانه جذابش قرار گرفته. می توانید یک روز را با منظره دلچسب سد لار بگذارید و از طبیعت اطرافش لذت ببرید.

رودخانه سفیدآب؛ زیبا و پر آب

از نام رودخانه سفیدآب معلوم است که چه آب زلالی دارد. می توانید ساعتی کنار این رودخانه قدم بزنید. بعد کنارش بنشینید و به صدای گوش نواز آب جاری گوش دهید. اگر خرداد باشد، اطراف تان پر از گل های رنگی ست.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران طبیعت گردی در ترز را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "دشت لار ، گردش در اطراف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشت لار ، گردش در اطراف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید