دستورالعمل تأمین نقدینگی بخش کشاورزی استان کرمان تدوین می شود

به گزارش وبلاگ چارلز، سیدمهدی طبیب زاده در دیدار با رئیس امور شعب بانک کشاورزی استان کرمان و روسای کمیسیون های کشاورزی و بیمه، بانک و مالیات اتاق کرمان، اضافه نمود: بنا به دستور مدیرعامل بانک کشاورزی ایران، اتاق کرمان به همراه بانک کشاورزی استان باید دستورالعملی برای چگونگی تأمین نقدینگی موردنیاز کشاورزان تدوین و به مرکز اعلام کنند.

دستورالعمل تأمین نقدینگی بخش کشاورزی استان کرمان تدوین می شود

او ادامه داد: قرار شده در این دستورالعمل در رابطه با امهال بدهی های گذشته کشاورزان به بانک کشاورزی، تأمین نقدینگی برای ساماندهی صادرات محصولات باقی مانده در انبارها و همچنین نگهداری باغات و اداره مزارع و مجموعه ها در فرآوری کشاورزی، موارد مؤثر و کارگشا در نظر گرفته شود.

در ادامه این نشست مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان کرمان گفت: پیشنهاد می شود اتاق کرمان چند صادرکننده مطرح استان را که می توانند حداقل 70 درصد محصولات کشاورزان را خریداری و صادرات کنند، به بانک کشاورزی معرفی کند.

اله داد محمدی مفرد، افزود: با تأمین نقدینگی به صورت سرمایه در گردش برای خرید محصولات، کشاورزان و باغداران مجبور نیستند محصولات خود را زیر قیمت بفروشند و از سوی دیگر دغدغه خرید کود و سم و سایر موارد برای نگهداری باغات و مزارع خود را ندارند.

او اظهار کرد: یک سوم مطالبات غیرجاری استان مربوط به بانک کشاورزی است و به دلیل محدودیت های بانکی تا حد امکان با مشتریان مدارا کرده ایم و نمی توان گفت با آنها همراهی نشده است.

محمدی مفرد، افزود: گاهی مردم فکر می کنند که تسهیلات دریافت کرده از بانک کشاورزی را نباید بازگردانند درصورتی که باید زنجیره فعال باشد تا همچنان بتوان تسهیلات ارائه کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "دستورالعمل تأمین نقدینگی بخش کشاورزی استان کرمان تدوین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل تأمین نقدینگی بخش کشاورزی استان کرمان تدوین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید