داروی فشار خون از وخامت حال بیماران کرونایی می کاهد

به گزارش وبلاگ چارلز، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد دارویی که برای کنترل فشار خون بالا به کار می رود نرخ بهبود از بیماری کووید19 را افزایش می دهد و علاوه بر آن شدت عفونت در بیمارانی با فشار خون بالا را کمتر می کند.

داروی فشار خون از وخامت حال بیماران کرونایی می کاهد

به گزارش وبلاگ چارلز از فارس، طبق تحقیقی جدید دارویی که برای کنترل فشار خون بالا به کار می رود نرخ بهبود از بیماری کووید 19 را افزایش می دهد و علاوه بر آن شدت عفونت در بیمارانی با فشار خون بالا را کمتر می کند.

این مطالعه نشان می دهد، داروهای فشار خون ممکن است میزان بقای ناشی از ابتلا به کووید 19 را بهبود بخشیده و شدت عفونت را در بیماران با فشار خون بالا کاهش دهند.

در این پژوهش 28 هزار بیمار تحت بررسی قرار گرفتند؛ همه این بیماران از داروهای ضد فشارخون استفاده می کردند؛ نتیجه این تحقیق حاکی از آن بود، در بیمارانی با فشار خون بالا که از داروهای مهار کننده آنزیم مبدل آنژیوتانسین(ACEi) یا مسدود کننده گیرنده آنژیوتانسین(ARB) استفاده می کنند، ریسک وخیم شدن بیماری کووید19 و مرگ ناشی از آن کمتر می شود.

واسیلیوس وسیلیو، محقق برجسته این مطالعه از دانشکده پزشکی ایست آنجلیا در انگلیس گفت: ما می دانیم که بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی در معرض ابتلای شدید به عفونت کووید 19 هستند و یافته های مطالعات اخیر می تواند به بقای این افراد در صورت ابتلا به کرونا کمک کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "داروی فشار خون از وخامت حال بیماران کرونایی می کاهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی فشار خون از وخامت حال بیماران کرونایی می کاهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید