خبر مهم درباره تغییر زمان صدور کارت سوخت

به گزارش وبلاگ چارلز، خبرنگاران : سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: درخواستهای خردادماه برای کارت سوخت در حال فراوری و ارسال است و حداکثر تا هفته آینده درخواستهای تیرماه نیز فراوری و صادر خواهد شد.

خبر مهم درباره تغییر زمان صدور کارت سوخت

به گزارش وبلاگ چارلز به نقل از خبر آنلاین، فاطمه کاهی درباره تاخیر پیش آمده برای صدور کارت های سوخت، اظهار کرد: در شرایط فعلی حداکثر زمانی که برای صدور کارت سوخت درنظر گرفته شده حدود سه ماه است.

وی با تاکید بر اینکه تنها در حوزه بنزین کارت سوخت صادر نمی گردد و در بخش گازوییل نیز کارت سوخت صادر می کنیم، توضیح داد: گازوییل به دلیل اینکه عمدتا مربوط به خودروهای همگانی است و طبیعتا در حمل و نقل نقش مهمی دارد لذا کمترین زمان را برای صدور کارت این نوع خودروها اختصاص می دهیم.

زمان صدور کارت سوخت دو ماه خواهد شد

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اضافه نمود: صدور کارت سوخت بخش خودروهای عمومی گازوییلی زیر 20 روز صادر و ارسال می گردد و هیچ تاخیری نیز تا کنون به وجود نیامده، در حوزه بنزین نیز اولویت بندی انجام شده به گونه ای که خودروهای عمومی و وانت بارها کمتر از یک ماه کارت سوخت خود را دریافت کردند.

کاهی با اشاره به بخش خودروهای شخصی و موتورسیکلتها نیز گفت: تاخیر به وجود آمده در این بخش بوده که علت آن نیز شیوع ویروس کرونا است، تعهدی که وزارت نفت برای صدور کارت سوخت دارد، حدود دو ماه بوده و من گمان میکنم که تا مهرماه به حالت عادی بازگردیم و بتوانیم طی دو ماه کارت سوخت متقاضیان را صادر کنیم.

کارت سوخت مفقودی چند روز در صندلی می ماند؟

وی با اشاره به کارت های سوخت مفقودی و سرنوشت آن ها، اظهار کرد: اگر کارت سوخت افراد در صندلی بماند، سه روز در همان صندلی خواهد ماند و بعد از این زمان به مدت یک هفته در نواحی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران نگهداری می گردد و بعد از آن اگر صاحب کارت اقدام به دریافت نکرد باید درخواست المثنی بدهد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با بیان اینکه بیش از 500 هزار کارت سوخت در باجه های معطله پست است، گفت: علت این موضوع ممکن است تغییر آدرس و یا نقل و انتقال خودرو در ابتدای خرید و یا دلایل دیگر باشد که در این شرایط هموطنان می توانند با مراجعه به پست و ارائه مدارک شناسایی و خودرو کارت را دریافت نمایند.

احتیاجی به تغییر نام کارت سوخت نیست

کاهی در پاسخ به سوالی که آیا احتیاج است فرد حتما کارت سوخت را به نام خود کند؟ گفت: اطلاعاتی که در تراشه کارت سوخت درج شده مربوط به خودرو بوده اما اطلاعاتی که روی کارت نوشته شده مربوط به مالکی است که هنگام صدور کارت مالک خودرو بوده است و احتیاجی به تغییر نام آن نیست.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبر مهم درباره تغییر زمان صدور کارت سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم درباره تغییر زمان صدور کارت سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید