خبرنگاران منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر با 20 پروژه به استقبال دهه فجر آمد

به گزارش وبلاگ چارلز، بوشهر- خبرنگاران- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر 20 پروژه با 360 میلیارد و 611 میلیون ریال اعتبار در این استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها شروع می گردد.

خبرنگاران منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر با 20 پروژه به استقبال دهه فجر آمد

غلامرضا منتظری روز سه شنبه در گفت و گو با وبلاگ چارلز اضافه کرد: از این شمار 14 پروژه با 292 میلیارد و 845 میلیون ریال در شهرستان های جم، کنگان، دیر، دشتی، تنگستان و دشتستان افتتاح و عملیات اجرایی 6 پروژه با 67میلیارد و 746میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی شروع می گردد.

وی اعلام کرد: پروژه های افتتاحی شامل 47 بند سنگی ملاتی، اجرای جنگلکاری در سطح 78 هکتار، ذخیره نزولات آسمانی و احداث هلالی آبگیر در سطح یکهزار و 270 هکتار مراتع، نهالکاری بیابانی در سطح 100 هکتار است و 9 مورد بند سنگی ملاتی و یک مورد هلالی آبگیر به اجرا در می آید.

منتظری، کنترل سیلاب و رسوب، تقویت سفره های آب های زیرزمینی، حفاظت خاک و بهبود پوشش گیاهی را از جمله هدف های اجرای این پروژه ها بیان کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: اجرای 406 سازه آبخیزداری و استحصال 50 میلیون مترمکعب آب مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید در این استان است.

منتظری اضافه کرد: سطح تحت تاثیر این سازه های آبخیزداری 214هزار و 751 هکتار است که برای اجرای آنها 187میلیارد و 363 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی اعلام کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته 402 سازه آبخیزداری در استان بوشهر احداث شده و از سال 92 تا سال 98 نیز 406 سازه احداث شد که احداث این تعداد سازه آبخیزداری معادل کل چهار دهه گذشته بوده است.

منتظری یادآورشد: اجرای 402 سازه آبخیزداری تا قبل از سال 92 زمینه استحصال 120 میلیون مترمکعب آب را فراهم نموده بود و در این چند سال 50 میلیون مترمکعب آب استحصال و به سفره های زیرزمینی تزریق شده است.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان بوشهر گفت: مسائل اقتصادی، تحریم های ظالمانه و تنگناهای اقتصادی مانع از توجه دولت تدبیر و امید به منابع آب و خاک و اجرای طرح های آبخیزداری برای تقویت سفره های زیرزمینی در استان بوشهر نشد چون هرگونه غفلت در این زمینه منجر به بیکاری خانواده ها و تهدید اشتغال و فراوری را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: انجام پروژه های مهم آبخیزداری و استحصال حجم قابل ملاحظه ای از آب های روان باعث مدیریت بحران آبی که در اثر خشکسالی سال های گذشته رخ داد و اگر این کار انجام نمی شد به طور یقین با شرایط حادتری روبرو بودیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر با 20 پروژه به استقبال دهه فجر آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر با 20 پروژه به استقبال دهه فجر آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید