تعهدگرفتن از حاضران در تجمع انتخاباتی ترامپ، صدای بایدن را درآورد

به گزارش وبلاگ چارلز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اقدام کارزار دونالد ترامپ در دریافت تعهد از شرکت کنندگان در تجمع انتخاباتی تالسا با موضوع سلب مسئولیت از این کارزار درباره بیمار شدن افراد حاضر در تجمع انتقاد کرد.

تعهدگرفتن از حاضران در تجمع انتخاباتی ترامپ، صدای بایدن را درآورد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چارلز، جو بایدن رقیب دموکرات دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) ضمن انتقاد از برگزاری تجمع انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا به رغم نگرانی ها درباره شیوع ویروس کرونا، به اقدام کارزار ترامپ در دریافت یک تعهد جنجالی از شرکت کنندگان در تجمع شهر تالسا تاخت.

ساعتی بعد از برگزاری اولین تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از شیوع ویروس کرونا، جو بایدن معاون هشت ساله باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا به شدت به برگزاری این تجمع در بحبوحه شیوع کرونا انتقاد کرد.

بایدن، رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سلسله پیام های توییتری به عملکرد رئیس جمهور و دولت او در مهار ویروس کرونا تاخت.

او در یک توییت نوشت: ما ماه هاست که وارد این همه گیری شده ایم و هنوز تست مناسب (برای تشخیص ابتلا به کرونا) یا یک دستورالعمل شفاف در سطح کشور نداریم. در عوض، دونالد ترامپ داروهای خطرناک و تایید نشده را تبلیغ می کند و سد راه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می شود و از زدن ماسک ممانعت می کند. او حتی در ابتدایی ترین آزمون رهبری هم دارد شکست می خورد.

طبق گزارش رسانه های آمریکایی، تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا در حالی برگزار گشت که حامیان رئیس جمهور آمریکا استقبال سردی از این تجمع کردند.

شبکه ان بی سی نیوز هم در گزارشی درباره این نشست از دریافت یک تعهد جنجالی از حاضران در این تجمع خبر داد.

طبق این گزارش، کارزار انتخاباتی ترامپ از همه شرکت کنندگان در تجمع انتخاباتی تالسا خواستند سندی را امضا کنند که طبق آن، رئیس جمهور و کارزار او درقبال بیمار شدن شرکت کنندگان در تجمع هیچ مسئولیتی ندارند.

جو بایدن سفیر اسبق ایالت دِلاور در کنگره و نفر دوم دولت سابق آمریکا در توییتی دیگر به این اقدام کارزار انتخاباتی رئیس جمهور اشاره و به شدت از آن انتقاد کرد.

او نوشت: دونالد ترامپ آنقدر به بازگشت به تجمعات انتخاباتی اشتیاق دارد که او حاضر است مردم را به خطر انداخته و دستورالعمل های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها را نقض کند تا آنجایی که آنها (حاضران در تجمعات انتخاباتی ترامپ) سندی را امضا کنند که کارزار او مسئول (ابتلایی کسی به بیماری) شناخته نشود. این باور کردنی نیست.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تعهدگرفتن از حاضران در تجمع انتخاباتی ترامپ، صدای بایدن را درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهدگرفتن از حاضران در تجمع انتخاباتی ترامپ، صدای بایدن را درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید