تایمز: ماکرون در یک قدمی از دست دادن اکثریت مجلس فرانسه است

به گزارش وبلاگ چارلز، یک روزنامه انگلیسی گزارش کرد که رئیس جمهور نه چندان محبوب فرانسه با تصمیم 10 عضو چپگرا به خروج از حزب حاکم، در یک قدمی از دست دادن اکثریت مجلس فرانسه قرار گرفته است.

تایمز: ماکرون در یک قدمی از دست دادن اکثریت مجلس فرانسه است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چارلز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه امروز (سه شنبه) با جدایی حدود 10 عضو چپگرای حزب حاکم ریپابلیک اون مارش یا همان جمهوری در حرکت، در یک قدمی از دست دادن اکثریت مجلس فرانسه واقع شده است.

روزنامه تایمز انگلیس در این خصوص گزارش کرد، 10 عضو چپگرای حزب حاکم ریپابلیک اون مارش تأکید نموده اند که ماکرون وعده های معتدل خود را زیر پاگذاشته است و هم اکنون یک دولت محافظه کار را اداره می نماید.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی تایمز، جدایی این 10 نفر از حزب ریپابلیک اون مارش گرچه موانعی در راستا قانونگذاری برای حزب حاکم ایجاد نخواهد کرد زیرا این حزب می تواند به دیگر احزاب ائتلافی کوچکتر برای تصویب قوانین در مجلس تکیه کند اما به هرحال ضربه ای به ریاست جمهوری ماکرون وارد خواهد آورد.

10 عضو چپگرای ریپابلیک اون مارش قصد دارند به حدود 20 نفر از سوسیال ها و سبزهای سابق بپیوندند و خواهان همبستگی حزب دموکراسی اکولوژی شدند.

طبق این گزارش، خروج این 10 نفر موجب می گردد که تعداد اعضای حزب ریپابلیک اون مارش در مجلس فرانسه به کمتر از 289 کرسی مورد احتیاج برای احراز اکثریت مجلسی گردد.

خبرگزاری رویترز نیز در این خصوص گزارش کرد که اعضای جدا شده از حزب حاکم امانوئل ماکرون امروز (سه شنبه) از تشکیل گروه جدیدی در مجمع ملی مجلس فرانسه خبر دادند که با این اقدام رئیس جمهور کشور خود را از اکثریت مجلس محروم کردند و فشارها برای پیشبرد سیاست های چپگرایانه را تشدید بخشیدند.

اعضای گروه مذکور گروه جدید اکولوژی، دموکراسی، اتحاد (EDS) را با حضور سیاستمداران مشهور و برجسته ای که زمانی از جمله وفاداران ماکرون بودند، تشکیل دادند.

حزب اون مارش در آوریل 2016 توسط ماکرون که در آن موقع وزیر اقتصاد و صنعت بود، بعنوان یک جنبش مترقی تأسیس شد.

فرانسه مدتهاست که با اعتراضهای سراسری در روزهای شنبه به استثنای ایام کرونا روبرو است. تظاهرات های هفتگی مخالفان سیاست های دولت فرانسه موسوم به جلیقه زردها از ماه نوامبر 2018، دی ماه 1397 ادامه داشته و بعضاً به خشونت کشیده شده است.

اگرچه اعتراضات این جنبش در اعتراض به طرح دولت ماکرون برای افزایش مالیات بر سوخت شروع شدند اما این اعتراضات به صورت هفتگی همچنان شنبه ها در حال برگزاری است. این معترضان به نظام سرمایه داری معتقدند سیاست های امانوئل ماکرون تنها در راستای خدمت رساندن به ثروتمندان جامعه است.

طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی های که درباره عملکرد دولت ماکرون انجام گرفته، بیش از نیمی از مردم فرانسه به عملکرد ماکرون در روبروه با ویروس کرونا اعتماد ندارند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تایمز: ماکرون در یک قدمی از دست دادن اکثریت مجلس فرانسه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایمز: ماکرون در یک قدمی از دست دادن اکثریت مجلس فرانسه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید