بیماران کرونایی با فشار خون بالا بیشتر در معرض مرگ قرار دارند

به گزارش وبلاگ چارلز، مطالعه جدیدی که در ژورنال قلب اروپا منتشر شده است نشان می دهد بیماران کرونایی که فشار خون بالا دارند، بیشتر از دیگر افراد در معرض مرگ قرار دارند.

بیماران کرونایی با فشار خون بالا بیشتر در معرض مرگ قرار دارند

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ چارلز از سی ان ان، یک مطالعه جدید بین المللی نشان داد، بیماران مبتلا به کرونا با فشارخون بالا، نسبت به دیگر بیماران، دو برابر بیشتر در معرض مرگ قرار دارند.

تا به امروز اثبات شده که فشارخون بالا خطر ابتلا به علائم کرونا را بدتر می نماید، اما مطالعه جدید که در مجله قلب اروپا منتشر شده، نشان می دهد این خطر چقدر بدتر است.

یک تیم بین المللی از محققان به سرپرستی فی لی و لینگ تائو از بخش قلب و عروق بیمارستان شجینگ Xian چین سوابق 2هزار و 866 بیمار تحت درمان در ووهان را موردبررسی قرار دادند.

نتایج نشان داد کمتر از 30٪ آن ها فشارخون بالا داشتند. این تیم در بیانیه ای خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از آغاز درمان بیماری COVID-19 در اوایل فوریه در ووهان، متوجه شدیم تقریباً نیمی از بیمارانی که فوت کردند فشارخون بالا دارند، که نسبت به کسانی که فقط علائم خفیف COVID-19 دارند، درصد بسیار بالاتری داشتند.

این تیم دریافت که 4٪ از بیماران مبتلا به فشارخون بالا، در مقایسه با 1.1٪ از بیماران فاقد فشارخون، فوت نموده اند.

همچنین تعیین شد 9.7٪ بیمارانی که مصرف داروهای فشارخون خود را متوقف نموده بودند فوت کردند.

4112/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "بیماران کرونایی با فشار خون بالا بیشتر در معرض مرگ قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران کرونایی با فشار خون بالا بیشتر در معرض مرگ قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید