بیشترین سهم بازار تجهیزات 5G جهان در اختیار هوآوی

به گزارش وبلاگ چارلز، چین در سه ماهه دوم سال 2020 بیشترین مشارکت را در فروش تجهیزات 5G در سراسر جهان را داشته است. در گزارشی که به تازگی توسط موسسه تحقیقاتی Counterpoint منتشر شده، به این موضوع اشاره دارد که 72 درصد از درآمد ناشی از گوشی های هوشمند 5G توسط شرکت های چینی کسب شده است. همچنین در این گزارش آمده که هواوی بخش اعظم این درآمدها را به خودش اختصاص داده است. می توان این طور تعبیر کرد که فشار ناشی از هواوی به رقبا و تمرکزش روی بازار چین باعث رسیدن به این آمار شده است.

بیشترین سهم بازار تجهیزات 5G جهان در اختیار هوآوی

میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند در چین به صورت سال به سال 12 درصد رشد داشته و این کشور توانسته است سهمی 34 درصدی از درآمد جهانی گوشی های هوشمند را در 3ماهه دوم سال 2020 به خودش اختصاص بدهد.

گزارش منتشر شده از سمت موسسه Counterpoint می گوید این موضوع ناشی از درگیری اقتصادهای عظیم با تاثیرات شدید ناشی از کووید 19 است؛ در حالی که چین در همین اوضاع مشغول بازیابی و احیای شرایط خود نیز بوده است.

در کل کشور چین با سرمایه گذاری غول های فناوری ارتباطی این کشور نظیر هواوی در فناوری 5G و پشتیبانی دولتی پیشرفت چشمگیری در این صنعت داشته و یکی از پیشروترین ها در این حیطه است. شیوه اجرای این فناوری نیز یکی از نکات حساس آن است که فناوری ابداعی هواوی یکی از مقرون به صرفه ترین های موجود در بازار است.

هواوی بیشترین سهم اش از درآمد جهانی این حیطه تا به امروز را برای 3ماهه دوم 2020 گزارش داشته است؛ عددی حدود 20 درصد از بازار جهانی گوشی های موبایل.

گزارش Counterpoint می گوید این اولین باری بود که هواوی توانست مهمترین رقیب کره ای خود را پشت سر بگذارد؛ هم از نظر تعداد گوشی هایی که روانه بازار کرد و هم از لحاظ میزان درآمدی که از فروش این گوشی ها به دست آورد.

منبع: همگردی

به "بیشترین سهم بازار تجهیزات 5G جهان در اختیار هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین سهم بازار تجهیزات 5G جهان در اختیار هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید