بریدن دست شرکت های چینی از بورس آمریکا به ضرر واشنگتن تمام خواهد شد

به گزارش وبلاگ چارلز، با بالا دریافت تنش بین دو اقتصاد برتر جهان، پکن هشدار داد هرگونه فشار از سوی دولت آمریکا علیه شرکت های چینی به شدت به اقتصاد آمریکا آسیب خواهد زد.

بریدن دست شرکت های چینی از بورس آمریکا به ضرر واشنگتن تمام خواهد شد

به گزارش گروه اقتصاد وبلاگ چارلز، طی هفته های گذشته به بهانه های مختلف از جمله شیوع کرونا و ناآرامی ها در هنگ کنگ، رابطه بین چین و آمریکا به عنوان دو اقتصاد برتر جهان شکرآب شده است. حالا پای این اختلاف به بازار های مالی باز شده و مقامات آمریکایی از اعمال محدودیت برای حضور شرکت های چینی در بورس آمریکا سخن می گویند. پکن در واکنش به این موضوعات هشدار داده هرگونه فشار واشنگتن برای قطع حضور شرکت های چینی در بورس آمریکا می تواند به شدت به اقتصاد این کشور آسیب بزند.

به گزارش راشاتودی، ینگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، واشنگتن را به اجرای سیاست ها و اقدامات شتاب زده و سیاست های نامطلوب علیه شرکت های چینی متهم کرده است.

در واقع دولت آمریکا تلاش می کند تا آنجا که می تواند شرایط را برای حضور شرکت های چینی در بورس آمریکا سخت تر کند.

روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، چین را متهم کرد که بدون رعایت قوانین حفاظتی در حال سود بردن از حضور در بورس آمریکاست. ترامپ به دولت آمریکا دستور داد تا طرحی را برای افزایش نظارت بر شرکت های چینی در بورس آمریکا طی 60 روز آینده تدوین کند.

در عین حال پمپئو وزیرامور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که شرکت های چینی به نوعی اقدامات کلاهبردارانه دارند. وی از اقدام بورس نزدک در اعمال محدودیت برای حضور شرکت های چینی تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بریدن دست شرکت های چینی از بورس آمریکا به ضرر واشنگتن تمام خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بریدن دست شرکت های چینی از بورس آمریکا به ضرر واشنگتن تمام خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید