برگزاری دوره آموزشی سمن ها با موضوع مطبوعات و اطلاع رسانی

به گزارش وبلاگ چارلز، رضا حجتی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه 80 نفر از اعضای منتخب تشکل های مردم نهاد سراسر کشور در دوره توانمندسازی سمن ها با موضوع مطبوعات و اطلاع رسانی شرکت دارند، افزود: کارگاه های تخصصی برای اعضای منتخب سمن های جوانان سراسر کشور با هدف دانش افزایی و ارتقای مهارت و در نهایت توان افزایی، هر ماه به میزبانی یک استان برگزار می شود و اعضای منتخب تشکل های مردم نهاد از کل کشور در این دوره ها شرکت می کنند.

برگزاری دوره آموزشی سمن ها با موضوع مطبوعات و اطلاع رسانی

وی ادامه داد: طبیعی است که سمن ها در آغاز فعالیت توانمندی بالایی ندارند و به عنوان نهاد متولی جوانان، موظفیم مجموعه توانمندی های سمن ها را افزایش دهیم که فلسفه تشکیل سازمان ملی جوانان سابق و پس از آن معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در حوزه مشارکت های اجتماعی، بالا بردن همین توانمندی هاست.

حجتی افزود: دانش افزایی، ارتقای مهارت و تعامل و تبادل افکار و نظریات در کنار هم افزایی و تمرین و ممارست که در این دوره ها شکل می گیرد، در افزایش کارایی سمن های جوانان بسیار موثر است.

ارائه آموزش های تخصصی به سمن ها در حوزه فعالیت

مدیرکل مشارکت های اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش با تاکید بر اینکه آموزش در حوزه کارگاه های آموزشی به صورت دو طرفه ارائه می شود، گفت: آموزش در سطح عمومی شامل آموزش های پایه مثل کار گروهی، برقراری ارتباط موثر و خلاقیت حل مساله است و صورت کلی تمامی آموزش های پایه در زمینه های ارتباطی و ادراکی را در بر می گیرد اما آموزش های تخصصی مرتبط است با موضوع فعالیت سمن ها. به عنوان مثال سمن های محیط زیستی آموزش های خاص محیط زیستی و سمن های گردشگری آموزش های تخصصی در همین حوزه را دریافت می کنند.

وی افزود: مربیان دوره های تخصصی افرادی با تجربه و دارای مدارک بین المللی هستند که در یک پنل 3 روزه از امروز تا پنج شنبه 17 دی ماه، آموزش های لازم را به مدت 20 ساعت در زمینه مطبوعات و اطلاع رسانی به اعضای منتخب سمن ها ارائه می دهند. این دوره به میزبانی استان خوزستان برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برگزاری دوره آموزشی سمن ها با موضوع مطبوعات و اطلاع رسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره آموزشی سمن ها با موضوع مطبوعات و اطلاع رسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید