بعضی سرطان ها خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ چارلز، طبق نتایج مطالعه جدید، افراد دارای سابقه بعضی سرطان ها بیش از دوبرابر با ریسک ابتلا به اختلال در تپش قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی روبرو هستند.

بعضی سرطان ها خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می دهد

به گزارش ، فیبریلاسیون دهلیزی یک اختلال شایع است که می تواند منجر به تپش قلب، سرگیجه و خستگی گردد. در صورت عدم درمان، این اختلال می تواند منجر به لختگی خون، سکته و نارسایی قلبی گردد و افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی 5 برابر افراد دیگر در معرض ریسک سکته قرار دارند.

دکتر محمد خان، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی سنت مری پنسیلوانیا، در این باره می گوید: ما با آنالیز افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی دریافتیم که افراد مبتلا به بعضی سرطان ها با احتمال بیشتر ابتلاء به بعضی اختلالات تپش قلب روبرو بودند.

مطالعه قبلی نشان داده است که افراد مبتلا به سرطان در معرض ریسک بسیار بالا ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی قبل و بعد از آغاز درمان هستند.

این یافته ها مبتنی بر تحلیل داده های مربوط به حدود 14.5 میلیون افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی در آمریکا بود. نرخ ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی به ترتیب در بین بیماران مبتلا به سرطان پروستات، روده، ریه و سینه بیشتر بود.

خان در این باره عنوان می نماید: ما دریافتیم در تمامی انواع سرطان ها ریسک فیبریلاسیون دهلیزی 2.3 بار بیشتر است. این ریسک در مبتلایان به سرطان های پروستات، روده و ریه بیش از 50 درصد است.

براساس این یافته ها، محققان برانجام معاینات قلبی و درمان های مناسب برای بعضی بیماران تاکید دارند.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بعضی سرطان ها خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی سرطان ها خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید