با لیوان کاغذی، مایعات داغ ننوشید!

به گزارش وبلاگ چارلز، دانشمندان هشدار دادند که نوشیدن قهوه یا چای در لیوان های کاغذی، شما را در معرض بلع هزاران مواد ریز پلاستیک قرار می دهد. یک مطالعه جدید نشان داده است که یک نوشیدنی گرم در لیوان های کاغذی می تواند در عرض چند دقیقه با ذرات پلاستیکی کوچک آلوده شود.

با لیوان کاغذی، مایعات داغ ننوشید!

به گزارش وبلاگ چارلز به نقل از باشگاه وبلاگ چارلز ،این آلودگی از پوشش داخلی لیوان که آن را در مقابل آب مقاوم و بازیافت آن را سخت می کند، ناشی می شود. در این مطالعه، محققان آب داغ را در فنجان های کاغذی 100 میلی لیتری ریختند و آن ها را به مدت 15 دقیقه باقی گذاشتند.

طبق نظرسنجی ها، این مدت زمانی است که طول می کشد تا بیشتر مردم نوشیدنی خود را تمام کنند.

هنگامی که محققان آب گرم را زیر میکروسکوپ قوی بررسی کردند، به طور متوسط 25000 میکروپلاستیک را در هر فنجان پیدا کردند. موادی معدنی مانند روی، سرب و کروم نیز در این آب یافت شد که محققان اظهار داشتند این مواد از همان آستر پلاستیکی تجزیه شده اشت.

دکتر سودا گوئل، نویسنده اصلی این تحقیق و عضو انستیتوی فناوری هند می گوید: به طور متوسط هر شخصی که روزانه سه فنجان چای یا قهوه را در یک لیوان کاغذی بنوشد، 75000 ذره کوچک پلاستیک که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست را همراه با چای یا قهوه خود میل می کنند.

حجم کلی این ذرات پلاستیکی شناسایی شده که به اندازه یک میکرون بود، در مقایسه با موی انسان 25 برابر است.

دکتر گوئل اضافه کرد: میکروپلاستیک ها به عنوان حامل آلاینده هایی مانند یون ها و فلزات سنگین سمی مانند پالادیوم، کروم و کادمیوم عمل می کنند. اگر به طور منظم و به مرور مصرف شوند، تأثیرات بد آن بر روی سلامتی می تواند جدی باشد.

نگرانی فزاینده ای در مورد پلاستیک موجود در بسته بندی مواد غذایی وجود دارد، اما شواهد کمی در مورد نحوه تأثیر آن بر سلامت انسان وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "با لیوان کاغذی، مایعات داغ ننوشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با لیوان کاغذی، مایعات داغ ننوشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید