افشاگری مغز متفکر داعش از منابع مالی این گروه

به گزارش وبلاگ چارلز، ایسنا نوشت: یکی از مغزهای متفکر داعش اذعان کرد که این گروه تروریستی برای گسترش فعالیت های خود اقدام به غارت نفت و اشیا و آثار باستانی و عتیقه جات کرده است.

افشاگری مغز متفکر داعش از منابع مالی این گروه

به نوشته روزنامه میرر، عبدالناصر قرداش موسوم به آقای نابودگر از مغزهای متفکر داعش در یک مصاحبه با اندیشکده مرکزی برای سیاست جهانی در زندان اعتراف کرد که غارت و فروش نفت برای تامین مالی و بودجه چندین میلیون پوندی به منظور به خدمت دریافت پسران نوجوان و مردها برای فعالیت در این گروه ترویستی صورت می گیرد.

وی در مه دستگیر و در عراق زندانی شده است.

قرداش 53 ساله که در انتظار دادگاهی است، پس از ارتکاب شکنجه، کشتار و سایر جرایم در خاورمیانه با مرگ روبرو می شود؛ وی گفت: ما حجم زیادی از عتیقه داشتیم. ما تلاش کردیم تا آنها را برای فروش به اروپا بفرستیم. این برای آثار باستانی سوریه نیز صحت دارد.

وی گفت، در سال 2015 بودجه سالانه ما حدود 200 میلیون دلار بود.

بودجه داعش صرف حقوق سرکردگان و جنگجویان آن می شد.

همچنین مبالغ هنگفتی به خرید اسلحه و مهمات اختصاص می یافت که در حملات علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی استفاده می شدند.

قرداش همچنین تاکید کرد، پول بزرگترین عامل در ترغیب جوانانی بود که برای پیوستن به صفوف داعش داوطلب می شدند.

قرداش در تلعفر در عراق به جهان آمد بعدا به ابوبکر البغدادی، رهبر داعش کمک کرد تا در 2011 این گروه را تشکیل دهد. او همچنین نامزد جانشینی ابوبکر البغدادی بود.

وی گفت، ممنوعیت داعش برای هر کس یا موسسه ای که اقدام به فروش نفت یا تجارت آن می کرد، باعث شد این گروه میلیون ها دلار از فروش سوخت بهره ببرد. این اقدام باعث شد تا اقتصاد این گروه گسترش یابد و مبلغ آن از 350 میلیون دلار عبور کرد که تنها از قاچاق نفت در غرب عراق و شرق سوریه بود. این بودجه برای تامین تجهیزات، پرداخت دستمزد نیروها، فرماندهان و خانواده های آنها بود.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "افشاگری مغز متفکر داعش از منابع مالی این گروه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری مغز متفکر داعش از منابع مالی این گروه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید