اعمال تغییر در قوانین بودجه برخلاف قانون اساسی است

به گزارش وبلاگ چارلز، تهران (پانا) - دویست و دهمین جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت روز سه شنبه به ریاست حسن روحانی برگزار گردید و در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از فرایند آنالیز و تصویب لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ارائه کرد.

اعمال تغییر در قوانین بودجه برخلاف قانون اساسی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت تصویب و ابلاغ قانون بودجه در موعد مقرر قانونی، تاکید نمود: قانون بودجه یک سند مالی یکساله است و اعمال تغییر در قوانین عادی و دائمی در قانون بودجه برخلاف قانون اساسی و به صلاح ساختارمندی نظام مالی و اداری کشور نیست و مطمئنا شورای محترم نگهبان طبق روال معمول در اینگونه موارد اقدام خواهد نمود.

در این جلسه همچنین گزارش سرمایه گذاری و فعالیت واحدهای فراوریی با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و منابع بانک ها ارائه شد و با توجه به مسائل بعضی واحدهای فراوریی در کسب درآمد ارزی از محل صادرات به سبب تحریم های ظالمانه، پیشنهاد افزایش دوران تنفس و بازپرداخت تسهیلات ارزی از محل منابع صندوق توسعه ملی مورد آنالیز و تصمیم گیری نهاده شد.

رئیس جمهوری در این رابطه با بیان اینکه دولت با سیاست ها و برنامه ریزی های خود در جهت تقویت سرمایه گذاران و فراوریکنندگان به ویژه بخش خصوصی کوشش نموده در شرایط خاص و سخت مالی تمهیداتی را در نظر بگیرد که چرخه فراوری کشور متوقف نشود، گفت: همه جهت گیری ها و هدف گذاری های دولت حول محور حمایت و برطرف مسائل واحدهای فراوریی بوده است.

در جلسه امروز ستاد هماهنگی مالی دولت وزیر امور مالی و دارایی نیز گزارشی از اقدامات اجرا شده درخصوص انتشار اسناد مالی اسلامی در چارچوب بودجه سال 1399 ارائه کرد و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اعمال تغییر در قوانین بودجه برخلاف قانون اساسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال تغییر در قوانین بودجه برخلاف قانون اساسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید