اعزام مشمولان با رعایت پروتکل های بهداشتی ، سرباز فوتی از کرونا نداشتیم

به گزارش وبلاگ چارلز، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه اعزام مشمولان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و غربالگری انجام می شود، گفت: تا به امروز حتی یک مورد فوتی از سربازان به دلیل بیماری کرونا در پادگان های نظامی و انتظامی گزارش نشده است.

اعزام مشمولان با رعایت پروتکل های بهداشتی ، سرباز فوتی از کرونا نداشتیم

به گزارش وبلاگ چارلز به نقل از ایلنا، سردار تقی مهری گفت: اعزام مشمولان خدمت سربازی در تاریخ های یکم و سوم اردیبهشت به مراکز آموزش نیروهای مسلح با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

وی ادامه داد: اعزام مشمولان در تاریخ های ذکرشده با رعایت کامل طرح فاصله گذاری و انجام غربالگری انجام می شود. ممکن است برخی از مشمولان با توجه به شرایط به صورت انفرادی اعزام شوند و برخی دیگر به صورت جمعی با رعایت کامل فاصله گذاری اعزام شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا شرح داد: مشمولان در ابتدای ورود تب سنجی و معاینه می شوند و پس از غربالگری مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در اختیارشان قرار داده می شود و سپس اعزام می شوند. چنانچه مشمولی از نظر پزشکی دچار مشکل بود، از اعزام وی خودداری می شود.

سردار مهری با تاکید بر اینکه تمام تمهیدات لازم برای اعزام مشمولان به خدمت سربازی اندیشیده شده است، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح نیز تدابیری را برای اعزام این مشمولان ابلاغ کرده است. همچنین در دوره آموزش نیز تدابیری از سوی ستاد کل ابلاغ شده است.

  • زمان غربالگری مشمولان اعزامی اردیبهشت 99 اعلام شد

وی ادامه داد: مدت آموزش سربازان کوتاه تر شده است و دوره های تئوری هم کاهش یافته است و برگزاری کلاس ها و حضور در خوابگاه ها برای مشمولان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله مناسب انجام می شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به سوالی درباره شرایط خوابگاه ها و پادگان ها در پی شیوع کرونا مطرح نمود: خوشبختانه تا به امروز حتی یک مورد از فوت سربازان در پادگان ها و مقرهای نظامی گزارش نشده است و این نشان می دهد که پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های بهداشتی در مقرهای نظامی و انتظامی به خوبی رعایت می شود.

سردار مهری گفت: به نظر ما مکان های نظامی و انتظامی از شهرها امن تر هستند. چراکه پروتکل ها به شدت رعایت می شود و امکانات بهداشتی در اختیار سربازان قرار می گیرد و به طور مستمر این مکان ها ضدعفونی می شود و تمام دستورالعمل های معاونت بهداشت ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده است به خوبی موارد رعایت می شود و این امر باعث شده که مقر نظامی و انتظامی بهداشتی تر و امن تر از سایر اماکن در سطح جامعه به ویژه شهرها باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعزام مشمولان با رعایت پروتکل های بهداشتی ، سرباز فوتی از کرونا نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام مشمولان با رعایت پروتکل های بهداشتی ، سرباز فوتی از کرونا نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید