اشرف غنی فرمانش را پس گرفت؛ انتقال صلاحیت های وزارت دارایی افغانستان لغو شد

به گزارش وبلاگ چارلز، پس از انتقاد آمریکا از تجزیه وزارت دارایی افغانستان و انتقال برخی صلاحیت های آن به ارگ ریاست جمهوری، اشرف غنی فرمانش را در این باره لغو کرد.

اشرف غنی فرمانش را پس گرفت؛ انتقال صلاحیت های وزارت دارایی افغانستان لغو شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ چارلز، عبدالهادی ارغندیوال که اخیراً به عنوان وزیر دارایی افغانستان معرفی شده اعلام کرد که اشرف غنی فرمانش را برای انتقال صلاحیت های این وزارتخانه به ارگ ریاست جمهوری و نیز تجزیه وزارت دارایی افغانستان به 3 بخش مختلف را لغو کرده است.

ارغندیوال در یک نشست خبری گفت که اشرف غنی روز گذشته فرمان گذشته اش در این باره را لغو کرد و اکنون تمامی صلاحیت های وزارت دارایی افغانستان برعهده وی بوده و نهاد دیگری حق مداخله در امور این وزارتخانه را ندارد.

سرپرست وزارت دارایی افغانستان در حالی از تغییر فرمان اشرف غنی خبر می دهد که دو روز پیش آلیس ولز معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی طرح غنی برای سپردن صلاحیت های وزارت دارایی به ارگ را نگران کننده خوانده و بر پاسخگو بودن دولت تاکید کرده بود.

پیش از این انیستیتو صلح آمریکا در مطلبی نوشته بود که دولت افغانستان در نظر دارد تا بخش های اصلی وزارت دارایی این کشور را بطور مستقیم تحت نظر کاخ ریاست جمهوری قرار دهد.

این گزارش تاکید کرد که چنین اقدامی یکی از نهادهای موثر افغانستان را بشدت تضعیف خواهد کرد. چنین اقدامی به توسعه افغانستان آسیب می زند و اگر صلح در این کشور حاصل شود پایدار بودن آن را نیز به خطر می اندازد.

پیرو حکم اشرف غنی قرار بود تا سه بخش مهم وزارت دارایی افغانستان یعنی بخش گمرک، خزانه داری و بودجه با دور زدن وزیر دارایی و معاونش بطور مستقیم به دفتر رئیس جمهور گزارش دهند که این موضوع نگرانی ها درباره عدم پاسخگویی این نهاد را بوجود آورده بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اشرف غنی فرمانش را پس گرفت؛ انتقال صلاحیت های وزارت دارایی افغانستان لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی فرمانش را پس گرفت؛ انتقال صلاحیت های وزارت دارایی افغانستان لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید