اخذ مالیات از سکه به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ چارلز، بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم با توجه به محدودیت های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن ها در سال 97 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان بوده برای سال 98 بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.

اخذ مالیات از سکه به کجا رسید؟

محمد مسیح معاون سازمان امور مالیاتی، گفت: برای مشاغلی که مالیات عملکرد سال 97 آن ها دو میلیون و پانصد تا پنج میلیون تومان بوده رشد 4 درصد، بین 5 میلیون تا 10 میلیون تومان، 8 درصد و 10 میلیون تومان به بالا 12 درصد افزایش در نظر گرفته شده است. امسال این امکان نیز در نظر گرفته شده که صاحبان مشاغل بتوانند با ارائه اظهارنامه مالیاتی نیز نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

وی گفت: مشاغلی که در سال 97 فروش و درآمد آن ها حداکثر 990 میلیون تومان است می تواند از ظرفیت این تبصره استفاده کنند که شامل صاحبان مشاغل گروه های دوم و سوم قانون مالیات های مستقیم و عمدتاً شامل سوپرمارکت ها خواربارها، نانوایی ها، املاک و مواردی از این دست هستند. صاحبان این مشاغل می توانند در پنج قسمت مساوی این مالیات مقطوع را پرداخت کنند.

معاون سازمان امور مالیاتی درباره مالیات خرید سکه، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف مشخصی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند و دستورالعمل دقیق آن طی یکی دو روز آینده اعلام می شود.

مسیح اضافه نمود: خریداران سکه که سکه های خود را عرضه می کنند و به فروش می رسانند باید حتماً نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات متعلق آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ما اطلاعات مربوط به خریداران سکه را در اختیار داریم گفت: عرضه و فروش این سکه ها نیز در نهایت برای ما مشخص خواهد شد و مالیات آن را نهایتاً مطالبه خواهیم کرد.

معاون سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: خریداران سکه با تعداد بالا در صورت پرداخت نکردن مالیات شامل جرایمی می شوند که غیرقابل بخشودگی است.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "اخذ مالیات از سکه به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ مالیات از سکه به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید