احسان اشراقی درگذشت

به گزارش وبلاگ چارلز، احسان اشراقی عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و استاد پیشکسوت تاریخ دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت.

احسان اشراقی درگذشت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ چارلز، احسان اشراقی عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و استاد پیشکسوت تاریخ دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت.

اشراقی متولد 1307 در قزوین، دارای مدرک دکتری تخصصی تاریخ از دانشگاه تهران در سال 1348 بود. متخصص دوره صفویه و صاحب نظر در علوم اجتماعی و تاریخ و مدرس جغرافیای تاریخی نیز بود.

احسان اشراقی معاونت آموزشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی و حدود 20 سال مدیریت گروه تاریخ دانشگاه تهران را برعهده داشت.همچنین ریاست شاخه تاریخ فرهنگستان علوم را نیز در پرونده مدیریتی سال های اخیر خود دارد وده ها کتاب تألیف و تصحیح و ترجمه کرد و بیش از 50 مقاله نیز به رشته تحریر درآورده بود.

احسان اشراقی عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران دیروز در سن 91 سالگی در بیمارستان مسیح دانشوری درگذشت.

مراسم وداع با پیکر این چهره ماندگار کشور هم روز شنبه 28 دی ساعت 9 در دانشگاه تهران، رو به روی دانشکده ادبیات برگزار می گردد.

مراسم تشییع و خاکسپاری استاد احسان اشراقی، چهره ماندگار تاریخ کشور صبح روز یکشنبه 29 دی در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار می گردد.همچنین مجالس ختمی در روزهای یکشنبه و دوشنبه در قزوین برگزار خواهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "احسان اشراقی درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احسان اشراقی درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید